Lista aktualności Lista aktualności

Wspólne sprzątanie rezerwatu Torfowisko Rąbień !!

W dniu 23 maja br. (sobota) w godz. 10.00-12.00 odbyło się sprzątanie rezerwatu Torfowisko Rąbień. W sprzątaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób (oczywiście przy zachowaniu zasad ostrożności związanych z Covid-19), tj. mieszkańcy Aleksandrowa Ł. i okolic, uczniowie pobliskich szkół, samorządowcy z panem Jackiem Lipińskim – Burmistrzem Aleksandrowa , przedstawiciele Straży Ochrony Przyrody, leśnicy, pracownicy RDOŚ w Łodzi. Dodatkowo Panie Iwony – solenizantki z 23 maja również upamiętniły swoje imieniny w ten niecodzienny sposób. Wspólnie zebrano kilkanaście metrów sześciennych śmieci.

Dzięki wspólnej inicjatywie porządkowania wszystkim uczestnikom przyświecał jeden cel, posprzątać to co kiedyś człowiek na terenie rezerwatu pozostawił – śmieci. Odzew i zaangażowanie uczestników sprawiło, że akcja sprzątania rezerwatu udała się. Myślimy, że wpisze się ona na stałe do harmonogramu działań na rzecz ochrony przyrody i rezerwatu.

Chcę w imieniu Pana Nadleśniczego oraz swoim podziękowań wszystkim uczestnikom tej akcji za wspólny trud i ochronę naszej wspólnej przyrody.

Janusz Witkowski – Z-ca Nadleśniczego