Lista aktualności Lista aktualności

Zakład karny w Garbalinie przekazał pierwsze budki dla ptaków.

Końcem roku, pierwsze budki dla ptaków wykonane przez więźniów Zakładu Karnego w Garbalinie trafiły do Nadleśnictwa Grotniki. Na chwilę obecną Nadleśnictwo otrzymało 14 nowych budek, będących miejscami lęgowymi dla: sikorek, bogatek, wróbli, mazurków czy pleszek.

 

Nadleśnictwo Grotniki wpółpracuje z Zakładem Karnym w Garbalinie od maja 2022 r. w ramach porozumienia podpisanego w dniu 25.05.2022 r. Współpraca polega między innymi na przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznym osadzonych oraz prowadzeniu działalności społecznej, kulturalnej i oświatowej wobec skazanych w oparciu o ustawową działalność Nadleśnictwa Grotniki. W ramach tej działalności, osadzeni wykonali własnoręcznie 14 nowych budek lęgowych. Leśnicy Nadleśnictwa Grotniki zadbali, aby ich wymiary oraz wykonanie gwarantowały dobre wykorzystanie przez leśne gatunki ptaków.

 

Budki wykonane przez osadzonych, zostaną w najbliższym czasie wykorzystane na terenie Nadleśnictwa Grotniki do zapewnienia schronienia dla lokalnego ptactwa. Liczymy na ciepłe przyjęcie ich przez nowych "domowników", ponadto liczymy na dalszą owocną współpracę w ramach porozumienia.