Lista aktualności Lista aktualności

Zapraszamy do zbierania śmieci w rezerwacie Torfowisko Rąbień !!!

W dniu 23.05.2020  pracownicy Nadleśnictwa Grotniki i  Urzędu Miasta Aleksandrowa Łódzkiego wraz aleksandrowskimi Iwonami i ich rodzinami udadzą się na teren Torfowiska Rąbień, aby wspólnymi siłami uprzątnąć teren rezerwatu.

Lasy stanowią istotną część naszego życia. Dają nam tlen, pozwalają się wyciszyć i zapewniają chwilę wytchnienia szczególnie w ostatnim czasie gdy przyszło nam się mierzyć z pandemią koronawirusa. Oczekujemy że w lesie będziemy mieli możliwość odpoczynku oraz obserwowania dzikiej przyrody. Nie oczekujemy natomiast że znajdziemy w nim potłuczone butelki czy rozrzucone worki, które zaśmiecają krajobraz. Lasy to nasze wspólne dobro o które musimy dbać dla przyszłych pokoleń!!

Zapraszamy wszystkich  chętnych którym nie jest obojętny los Rezerwatu Torfowisko Rąbień do wspólnego zbierania śmieci. Zbiórka o godzinie 10:00 przy głównym wejściu do rezerwatu.

W związku z panującymi obostrzeniami wszelkie prace będą wykonywane z zachowaniem odpowiedniej odległości w rękawiczkach oraz maseczkach.